Płyty indukcyjne

Płyty indukcyjne Whirlpool oferują nowoczesne rozwiązania ułatwiające gotowanie.

Filtruj
PROMOCJE
KATEGORIA:
LICZBA PALNIKÓW:
PRODUKT:
SZEROKOŚĆ:
TECHNOLOGIE:
TWORZYWO POWIERZCHNI:
UMIEJSCOWIENIE PANELU STEROWANIA:
ZAKRES CEN

Płyty indukcyjne Whirlpool

79 Produkty

Płyty indukcyjne do zabudowy Whirlpool

Jak działają płyty indukcyjne?

Technologia indukcji w całości opiera się na polu magnetycznym. Pod płytą indukcyjną znajdują się specjalne cewki wytwarzające pole magnetyczne, które generuje ciepło w garnku lub innym odpowiednim naczyniu. Dla osób korzystających z płyt indukcyjnych ważne jest ilość oraz wielkość obszarów na których można umieścić naczynie. Tylko odpowiednio dobrana średnica do obszaru indukcji pozwoli na maksymalne wykorzystanie energii. Nowoczesne płyty indukcyjne Whirlpool pozwalają na wykorzystanie dwóch stref jako jednego elastycznego obszaru o takim samym poziomie mocy.

Innowacyjność płyt indukcyjnych

Płyty indukcyjne z powodzeniem zastępują płyty ceramiczne w gospodarstwach domowych. Istotną przewagą płyt indukcyjnych jest emisja ciepła, nagrzewa się jedynie garnek lub patelnia, a nie pole grzejne, jak to ma miejsce w płytach ceramicznych. Kolejnym argumentem jest zużycie prądu. Płyty indukcyjne zużywają mniej energii i potrzebują mniej czasu na podgrzanie posiłków.

Płyty indukcyjne do zabudowy wymiary

Prawie wszystkie płyty indukcyjne Whirlpool mają głębokość 51 centymetrów, dzięki czemu pasują do większości standardowych blatów kuchennych. Wysokość płyt waha się zazwyczaj pomiędzy 55 a 57 milimetrów. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej przestrzeni pod płytą zgodnie z wymaganiami zawartymi w instrukcji konkretnego modelu. Szerokość płyt indukcyjnych jest zależna od ilości pól grzewczych i wynosi zazwyczaj od 30 do 90 centymetrów. Konkretne wymiary płyty oraz wymaganego otworu montażowego można znaleźć na kartach produktów.

Zalety płyt indukcyjnych Whirlpool

Płyty indukcyjne Whirlpool oferują przynajmniej kilka nowoczesnych rozwiązań ułatwiających gotowanie. Zaczynając od prostych funkcji jak: utrzymywanie ciepła, roztapianie czy utrzymywanie wrzenia, po zaawansowane funkcje jak; FlexiCook, która pozwala na ustawienie dwóch stref jako jednego elastycznego obszaru o takim samym poziomie mocy oraz ChiefControl polegająca na podziale płyty na 3 różne strefy grzewcze o różnych temperaturach, gdzie strefy włączają się automatycznie w zależności od położenia naczynia. Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkim funkcjami płyt W Collection oraz zakupu ich razem z nowoczesnym piekarnikiem parowym i kuchenką mikrofalową do zabudowy. Zapraszamy do zapisania się do newslettera i sprawdzenia aktualnych promocji na nasze urządzenia.