Piekarniki samoczyszczące

Wybierając piekarnik samoczyszczący musimy się zdecydować na technologię w jakiej czyszczenie będzie się odbywać. Obecnie najpopularniejsze są trzy rozwiązania stosowane w większości dostępnych piekarników. Do wyboru mamy czyszczenie pirolityczne, katalityczne i hydrolityczne (parowe).

Filtruj
PROMOCJE
KATEGORIA:
KLASA ENERGETYCZNA:
KOLOR:
PRODUKT:
TECHNOLOGIE:
ZAKRES CEN

Kategoria:

Piekarniki

99 Produkty

Piekarniki samoczyszczące Whirlpool

Jaki piekarnik samoczyszczący wybrać?

Wybierając piekarnik samoczyszczący musimy się zdecydować na technologię w jakiej czyszczenie będzie się odbywać. Obecnie najpopularniejsze są trzy rozwiązania stosowane w większości dostępnych piekarników. Do wyboru mamy czyszczenie pirolityczne, katalityczne i hydrolityczne (parowe).

Piekarnik samoczyszczący z pyrolizą

Zasada działania czyszczenia w piekarniku z pyrolizą polega na podnoszeniu temperatury do 500°C w celu całkowitego spalenia tłuszczu i innych zabrudzeń znajdujących się w urządzeniu. Po zakończeniu programy wystarczy bez trudu usunąć pozostały popiół wilgotną ściereczką. Nie potrzeba do tego żadnych detergentów. Dodatkową zaletą piekarników pirolitycznych jest większa izolacja termiczna i mocniejszy system chłodzący. Pyroliza jest bardzo skuteczna, należy jednak pamiętać o stosowaniu się do wytycznych zawartych w instrukcji obsługi, takich jak; usunięcie większych zabrudzeń i blach nieprzystosowanych do pyrolizy oraz zapewnieniu odpowiedniej wentylacji podczas trwania programu.

Piekarnik samoczyszczący z katalizą

Kataliza w przeciwieństwie do pyrolizy nie wymaga uruchamiania specjalnego programu. Czyszczenie odbywa się zawsze gdy uruchomimy piekarnik powyżej 200°C! Piekarniki katalityczne bardzo łatwo poznać po chropowatych wkładach umieszczonych na ściankach komory piekarnika. Wkłady zbierają tłuszcz i inne zabrudzenia powstające podczas korzystania z piekarnika. Zabrudzenia wysychają na wkładach podczas korzystania z piekarnika. Wystarczy regularnie korzystać z piekarnika powyżej 200°C lub uruchomić odpowiedni program, a po wystygnięciu przetrzeć wkłady wilgotną ściereczką. Do zalet piekarników katalitycznych należy zaliczyć; krótki czas działania programu i znacznie niższa temperatura niż przy pirolizie, łatwe czyszczenie bez potrzeby korzystania z detergentów, długa żywotność wkładów katalitycznych.

Piekarnik samoczyszczący z hydrolizą (czyszczenie parowe)

Skuteczny i przyjazny dla środowiska sposób usuwania zabrudzeń piekarnika. Piekarniki z hydrolizą zawierają zbiornik na wodę. Po podgrzaniu woda zamienia się w parę i zmiękcza zabrudzenia, które usuwa się zdecydowanie łatwiej, bez potrzeby stosowania detergentów. Dzięki niskiemu zużyciu energii i krótkiemu czasowi programu, funkcję tę można stosować nawet codziennie.

Wymiary piekarników samoczyszczących Whirlpool

Piekarniki Whirlpool pasują do standardowych miejsc w meblach kuchennych przeznaczonych do tego celu, czyli otworów o wysokości, szerokości i głębokości 60 centymetrów. Dokładne wymiary piekarników to 59,5 centymetra wysokości i tyle samo szerokości. Różnice mogą wystąpić w głębokości, która może być od 55 do 57 centymetrów. Większość piekarników Whirlpool posiada głębokość 56,4 centymetra. Warto przed zakupem sprawdzić specyfikację konkretnego produktu.

Pojemność piekarników samoczyszczących Whirlpool

Pomimo praktycznie takie samej wielkości piekarniki Whirlpool mają różną pojemność. Posiadamy w ofercie piekarniki o pojemności od 65 do 73 litrów (komora XXL)

Piekarniki samoczyszczące katalityczne, pirolityczne i hydrolityczne Whirlpool

W naszej ofercie posiadamy piekarniki z innowacyjnymi systemami samoczyszczącymi w technologiach: katalizy, pyrolizy i hydrolizy. Zachęcamy do zapoznania się funkcjami modeli z wybraną technologią samoczyszczenia; technologię 6. Zmysł zapewniającą idealne rezultaty pieczenia, SoftClosing umożliwiające łatwe i ciche zamykanie drzwi oraz Ready2Cook skracający czas pieczenia i oszczędzający energię. Większość modeli występuje w różnych kolorach, oferujemy piekarniki czarne, inox, białe, srebrne i w kolorze szampańskim. Kupując piekarnik warto dobrać do niego pasujący model kuchenki mikrofalowej do zabudowy.