LighthouseA red and white lighthouse

faq

Jaka jest optymalna temperatura powinna panować wewnątrz chłodziarki na wino Whirlpool?
Optymalna temperatura pracy chłodziarki na wino Whirlpool to 6-32 stopni.
Co oznaczają światełka na zamrażarce?
ZIELONE światełko oznacza, że prąd elektryczny dochodzi do urządzenia. POMARAŃCZOWE światełko oznacza, że włączona jest opcja szybkiego zamrażania. Lampka ta powiązana jest z przełącznikiem.CZERWONE światełko ostrzega, że temperatura wewnątrz komory jest za wysoka
Czy zamrażarka będzie pracować prawidłowo, jeśli w garażu jest bardzo zimno lub gorąco?
Należy prawidłowo ustawić temperaturę. Aby urządzenie pracowało poprawnie, temperatura nie powinna być niższa od 4°C ani wyższa od 38°C. Jeśli temperatura jest niższa od 4°C, to termostat może nie pozwolić na włączenie się urządzenia ze względu na niższe niż normalnie temperatury. Im wyższa jest temperatura (powyżej 38°C), tym częściej urządzenie będzie pracować i tym mniej będzie wydajne.
Co zyskam, rejestrując swoje urządzenie marki Whirlpool?
Rejestracja produktu pozwala nam w razie potrzeby skontaktować się z Tobą i świadczyć szybką i efektywną pomoc techniczną.
Jak zarejestrować urządzenie marki Whirlpool?
Możesz zarejestrować swoje urządzenie(-a) marki Whirlpool na naszej stronie internetowej, korzystając z linku poniżej, lub zadzwonić do Działu Obsługi Klienta pod numer 00 48 89 679 80 84. Poprosimy Cię o podanie nazwy modelu urządzenia i jego numeru seryjnego (podanego na karcie rejestracji produktu) oraz daty zakupu i przybliżonej ceny. http://www.whirlpool.eu/webapp/wcs/stores/servlet/WHREURegisterProductView?brandCode=021&country=PL&brand=whirlpool&langId=-22&locale=pl_PL&storeId=10221&ddkey=http:WHREUProdSapAvailabilityCheck
Czy można umieścić lodówkę nadblatową pod blatem w kuchni?
Tak, ale należy się upewnić, że jest tam wystarczająco dużo miejsca na wentylację.
Zamrażarka wymaga rozmrażania częściej, niż było napisane w instrukcji. Jaka może być tego przyczyna?
Uszczelka na drzwiach może być zużyta. Aby to sprawdzić, można włożyć między uszczelkę a zamrażarkę kartkę papieru. Jeśli kartka daje się wyciągnąć bez oporu, uszczelka jest zużyta. Aby tego uniknąć, znajdź najlepsze akcesoria w sklepie z akcesoriami Whirlpool.
Woda z dozownika wody pitnej ma chemiczny posmak. Jak można tego uniknąć?
Woda pitna powinna być regularnie używana, aby zapobiec zaleganiu jej w urządzeniu przez dłuższy czas.
Jak szybko chłodziarko-zamrażarka wytwarza lód?
Kostkarka do lodu zaczyna wytwarzać lód, gdy temperatura w zamrażarce spada do -12°C. Zapełnienie wiaderka do lodu trwa jeden dzień.
Czemu zamrażarka za bardzo się obladza?
Jeśli w krótkim czasie tworzą się duże ilości lodu, należy upewnić się, czy: Przełącznik Szybkiego Zamrażania nie jest włączony, termostat nie jest ustawiony na najwyższą wartość, drzwi/pokrywa nie są lekko niedomknięte ze względu na wystającą zawartość zamrażarki oraz czy uszczelka drzwi jest w dobrym stanie i przylega wszędzie do szafki.
Czy drzwiczki wąskich (45,8 cm) chłodziarko-zamrażarek podblatowych można montować po różnych stronach?
W tych typach urządzeń drzwiczki można montować po dowolnej stronie. Drzwiczki chłodziarki i zamrażarki są odpowiednio ustawione, tak żeby otwierały się pośrodku.
Co zrobić, aby ochronić żywność w chłodziarko-zamrażarce podczas przerwy w zasilaniu?
Gdy w domu zabraknie prądu, to czas, przez który zamrażarka utrzymuje zimno, bywa różny. Pełna zamrażarka utrzymuje zimno dłużej niż wypełniona częściowo. Zamrażarka wypełniona surowym mięsem będzie utrzymywała zimno dłużej, niż taka, w której znajdują się ugotowane wcześniej i zamrożone posiłki. Aby urządzenie jak najdłużej utrzymało niską temperaturę, jego drzwi powinny być zamknięte. Jeśli zamrażarka nie jest w pełni załadowana, można owinąć produkty gazetą, aby dodatkowo je odizolować.
Ile wolnej przestrzeni należy zostawić wokół chłodziarko-zamrażarki?
W przypadku chłodziarek wolnostojących, należy zostawić 5 cm u góry i 10 cm za urządzeniem. Pozwoli to na łatwe pozbywanie się ciepła i zmniejszy zużycie energii. W przypadku chłodziarko-zamrażarek do zabudowy wymagana przestrzeń podana jest w specyfikacjach.
Czerwona lampka filtru na dozowniku świeci się. Jak powinna działać ta lampka?
Okres pracy filtra wody to sześć miesięcy. Lampka zmienia kolor z zielonego na pomarańczowy z chwilą upływu 90% tego okresu i na czerwony na końcu tego okresu. Przy wymianie filtra należy wcisnąć przycisk Reset na ponad 3 sekundy; wtedy kontrolka zmieni kolor na zielony. Odwiedź sklep z akcesoriami Whirlpool i odkryj nasze filtry wody.
Ile energii zużywa Pret a Porter?
Podczas całego cyklu urządzenie zużywa średnio 0,49 kWh energii. Przy łagodnym suszeniu średnie zużycie energii wynosi 0,43 kWh. Maksymalna moc to 1275 watów.
Czy podczas jednego cyklu pracy można odświeżać ubrania w różnych kolorach?
Tak, można mieszać kolory.
Jakie temperatury powinny panować wewnątrz chłodziarko-zamrażarki?
Optymalna temperatura to 3-4°C, przy czym maksymalny zakres wynosi od 0 do 7°C. W temperaturze 7°C żywność będzie się szybciej psuła.
Czy Pret a Porter posiada jakieś zabezpieczenia?
Tak. Czujniki podczerwieni automatycznie zatrzymują cykl, jeśli ubranie spadnie z wieszaka na kratkę wylotu powietrza. W razie przechylenia Pret a Porter automatycznie się wyłącza.
Jak długo trwa jeden cykl?
W zależności od ubrania, cykl pracy trwa średnio 30 minut: trochę krócej dla rzeczy delikatnych, a trochę dłużej dla cięższych, takich jak bawełniane koszule.
Czy za każdym razem należy używać obciążników?
Nie, obciążniki mogą poprawić efekty pracy urządzenia, ale bez nich również można osiągnąć dobre wyniki odświeżania, w zależności od rodzaju tkaniny.
Istnieją różne poziomy zużycia energii. Który jest najlepszy?
Urządzenia klasy A i A+ zużywają najmniej energii. Jest to dobre zarówno dla środowiska, jak i dla portfela.
Jaka jest różnica między suszarką kondensacyjną a suszarką ewakuacyjną (z przewodem odprowadzającym parę)?
Suszarki z przewodem odprowadzającym parę wyposażone są w system odprowadzający wilgotne powietrze na zewnątrz. Suszarki kondensacyjne idealnie nadają się do mieszkań. Przekształcają (kondensują) parę w wodę, która jest zbierana w pojemniku. Nie potrzebują zatem systemu odprowadzającego parę, więc można je postawić w dowolnym pomieszczeniu.
Co jest przyczyną powstawania włochatych kulek na niektórych ubraniach?
Z wielu ubrań ze sztucznych włókien wypadają małe niteczki, które zwijają się w kulki i przyczepiają do tych ubrań. Można je usunąć golarkami do ubrań dostępnymi w większości centrów handlowych. Mechacenie się ubrań może nasilać się przy przeładowywaniu pralki.
Czy urządzenie nagrzewa się podczas pracy?
Podczas normalnego cyklu pracy podstawa jest gorąca, ale po parowaniu i suszeniu włącza się cykl chłodzący, który umożliwia ochłodzenie się torby.
Jakiego typu ubrań nie można odświeżać w Pret a Porter?
Nieodpowiednie są ubrania skórzane, zamszowe i futra.
Jakie zapachy eliminuje system Pret a Porter?
Urządzenie eliminuje nawet najintensywniejsze zapachy, takie jak zapach dymu, potu czy smażonego jedzenia.
Jak głośno pracuje Pret a Porter?
Poziom hałasu podczas parowania można porównać do dźwięku gotującej się wody. Podczas suszenia urządzenie pracuje nieco głośniej.
Jakiej wody należy używać?
Należy używać tylko wody destylowanej. Nie dotyczy to wody przegotowanej.
Czy można dodać substancji zapachowej do ubrań przed włączeniem Pret a Porter?
Pret a Porter został zaprogramowany tak, aby eliminować zapachy, zatem usunie także perfumy czy inne substancje zapachowe.
Ilość detergentu zależy od twardości wody i stopnia zabrudzenia ubrań. Jeśli woda jest miękka, nie trzeba używać tak dużo detergentu jak w przypadku wody twardej. Jednak im brudniejsze są ubrania, tym więcej detergentu należy dozować do prania. Dokładniejsze instrukcje są zawsze podane na opakowaniu detergentu. Jeśli po praniu na ubraniach widać mydliny, prawdopodobnie użyto za dużo detergentu. Odkryj najlepszy detergent dla siebie w sklepie z akcesoriami Whirlpool.
Tylko jeśli ubrania są bardzo brudne.
Co trzeba zrobić, żeby rozpocząć cykl?
Jest to prosty proces trzech kroków: należy napełnić pojemnik wodą do odpowiedniego poziomu (odświeżenie delikatne, normalne lub intensywne), a następnie umieścić w urządzeniu i nacisnąć przycisk Start. To wszystko!
Jak działa system Pret a Porter?
System Smart Steam łączy innowacyjną technologię „suchej pary” z unikalnym „odpychającym” wodę workiem, eliminując dzięki nim zagniecenia, załamania i przykre zapachy, przy jednoczesnym chronieniu tkaniny. Dzięki technologii „Szósty Zmysł” urządzenie wyczuwa ilość dostępnej wody i automatycznie optymalizuje długość cyklu.
Jak dużo detergentu potrzebne jest na każdy załadunek pralki?
Ilość detergentu zależy od twardości wody i stopnia zabrudzenia ubrań. Jeśli woda jest miękka, nie trzeba używać tak dużo detergentu jak w przypadku wody twardej. Jednak im brudniejsze są ubrania, tym więcej detergentu należy dozować do prania. Dokładniejsze instrukcje są zawsze podane na opakowaniu detergentu. Jeśli po praniu na ubraniach widać mydliny, prawdopodobnie użyto za dużo detergentu. Odkryj najlepszy detergent dla siebie w sklepie z akcesoriami Whirlpool.
Jaka ilość ubrań jest optymalna dla Pret a Porter?
Optymalny efekt odświeżania można osiągnąć, umieszczając w urządzeniu dwie sztuki odzieży na jeden cykl. Najlepiej powiesić ubrania na wieszaku drewnianym, metalowym lub zrobionym z wysokiej jakości plastiku.
Dlaczego niektórzy producenci ubrań zalecają pranie ubrań po lewej stronie?
Odwracanie ubrań na lewą stronę nie wpływa na jakość prania, ale może pomóc przedłużyć czas użytkowania ubrań (szczególnie kolorowych). Może to także zapobiec tworzeniu się kulek puchu na wełnianych ubraniach. Odwiedź sklep z akcesoriami Whirlpool i zobacz gamę naszych detergentów i akcesoriów.
Jak działa Pret a Porter?
Pret a Porter wygładza zagniecenia na ubraniach i delikatnie je suszy, usuwając jednocześnie przykre zapachy. To idealne rozwiązanie, gdy ubrania nie są brudne, a mimo to nie wyglądają najlepiej. Szybki, prosty i praktyczny sposób odświeżania ubrań, dzięki któremu za naciśnięciem guzika będziesz mógł wyjść z domu, wyglądając doskonale.
Czy trzeba używać nabyszczacza do płukania w zmywarce?
Zalecamy korzystanie z dozownika na nabłyszczacz. Nabłyszczacz ułatwiający płukanie ma duże znaczenie dla skutecznego suszenia. Należy pamiętać o napełnieniu dozownika przed użyciem nowej zmywarki.
Kiedy należy dodać do dozownika nabłyszczacz ułatwiający płukanie?
O potrzebie dodania nabłyszczacza ułatwiającego płukanie informuje odpowiednia lampka LED. Środek ten wspomaga proces suszenia oraz zapobiega powstawaniu smug na szklanych powierzchniach.
Czy można używać zwykłej soli kuchennej do mycia naczyń w zmywarce?
Sól kuchenna zawiera składniki, które mogą uszkodzić zmywarkę.
Czy lepiej jest używać środków typu 4w1 niż oddzielnego detergentu, soli i nabłyszczacza (środka do płukania)?
Używając osobnego detergentu, soli i nabłyszczacza można dopasować ilość poszczególnych składników do twardości wody i liczby naczyń. Produkty typu 4w1 są za to wygodniejsze.
Ile detergentu należy używać, korzystając ze zmywarki?
Zalecana ilość detergentu zależy od jego rodzaju oraz od twardości wody. Zbyt mała ilość sprawi, że naczynia nie będą dokładnie umyte. Zbyt duża ilość w przypadku miękkiej wody może spowodować zarysowania lub uszkodzenia szklanych naczyń. Twardość wody można sprawdzić u lokalnego dostawcy.
Jak można pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kuchenki mikrofalowej?
Należy podgrzewać filiżankę z wodą i kilkoma kroplami soku z cytryny w kuchence mikrofalowej przez około minutę, a przykry zapach zniknie.
Jaka jest maksymalna długość przewodu wentylacyjnego, jakiego można użyć do okapu?
Najlepiej nie większa niż 3 metry.
Czy do płyty grzewczej o szerokości 68 cm potrzebny jest okap o szerokości 90 cm?
Nie, pod warunkiem, że okap zostanie zamontowany w odpowiedniej odległości od płyty grzewczej, zgodnie z instrukcją obsługi.
Jakiej średnicy przewód wentylacyjny należy zastosować do okapu wyspowego?
Idealny jest przewód o średnicy 150 mm, ale dostępne są zestawy pozwalające na wykorzystanie przewodu o średnicy 120 mm. Można je nabyć w najbliższym punkcie serwisowym.
Czy potrzebne są specjalne filtry do okapu z cyrkulacją powietrza?
Tak, potrzebne są specjalne filtry zatrzymujące tłuszcz i przykre zapachy. Zwykle mają one postać kasety wypełnionej granulkami węgla pochłaniającymi zapachy kuchenne. Ważne jest również, aby wymieniać je regularnie. Dokładniejsze informacje na ten temat można znaleźć w instrukcji obsługi. Odwiedź sklep z akcesoriami Whirlpool i zamów filtr zaledwie kilkoma kliknięciami.
Na jakiej wysokości nad płytą grzewczą powinien znajdować się okap?
Należy zajrzeć do instrukcji obsługi konkretnego modelu. Na ogół zaleca się wysokość 750 mm nad gazową płytą grzewczą i 650 mm nad indukcyjną płytą grzewczą. Jeśli do okapu załączono informację dotyczącą wysokości użytkowania, należy przestrzegać tej odległości.
Z których okapów można odprowadzać powietrze z tyłu?
Tylko okapy montowane do ścian mogą mieć powietrze odprowadzane z tyłu.
Czy można używać gazowych płyt grzewczych Whirlpool z gazem LPG?
Tak, zestawy do konwersji na gaz LPG są dostępne do wszystkich płyt grzewczych Whirlpool. Można je nabyć w najbliższym punkcie serwisowym.
Czy można skorzystać z płyty gazowej, jeśli w domu zabraknie prądu?
W przypadku przedłużającej się awarii zasilania można zapalić palniki ręcznie. Zapaloną zapałkę należy przytrzymać blisko palnika i przekręcić gałkę regulacyjną do wysokiej pozycji
Czy indukcyjne płyty grzewcze wymagają używania innych garnków i patelni?
To, czy naczynie jest odpowiednie, można łatwo sprawdzić zwykłym lodówkowym magnesem. Jeśli magnes przyczepi się do naczynia, jest ono odpowiednie do płyty indukcyjnej.
Jaka jest różnica między kuchenką mikrofalową z talerzem Crisp a innymi kuchenkami mikrofalowymi?
Funkcja Crisp używa trzech źródeł ciepła jednocześnie. Dzięki temu można użyć specjalnego talerza CRISP, który utrzymuje temperaturę 210°C (idealna temperatura do podpiekania na chrupko). Na takim talerzu można przyrumienić kiełbaski albo przygotować chrupiący bekon, przyrządzić idealną pizzę, a nawet usmażyć jajka. Odwiedź sklep z akcesoriami Whirlpool i znajdź najlepsze akcesoria do swojej kuchenki mikrofalowej.
Zamrażarka wymaga rozmrażania częściej, niż było napisane w instrukcji. Jaka może być tego przyczyna?
Uszczelka na drzwiach może być zużyta. Aby to sprawdzić, można włożyć między uszczelkę a zamrażarkę kartkę papieru. Jeśli kartka daje się wyciągnąć bez oporu, uszczelka jest zużyta. Aby tego uniknąć, znajdź najlepsze akcesoria w sklepie z akcesoriami Whirlpool.
Jak najlepiej czyścić lodówkę?
Mycie chłodziarko-zamrażarki raz w miesiącu i wycieranie od razu wszelkich wycieków pomaga zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Aby bezpiecznie i skutecznie wyczyścić lodówkę: odłącz lodówkę od zasilania, wyjmij wszystkie ruchome elementy, umyj ręcznie, opłucz i osusz wyjęte elementy oraz wnętrze lodówki czystą gąbką lub miękką szmatką z łagodnym detergentem rozpuszczonym w ciepłej wodzie.
Kliknij tutaj, aby przejść do sklepu z akcesoriami Whirlpool i odkryj najlepsze akcesoria i środki czyszczące do swojej chłodziarko-zamrażarki.
Nie można zainstalować kanału odprowadzającego powietrze z mojego okapu. Czy okap z recyrkulacją jest dobrym wyjściem?
Tak. Wszystkich okapów Whirlpool można używać w trybie z odprowadzeniem lub z recyrkulacją powietrza. Recyrkulacja eliminuje przykre zapachy i tłuszcz z powietrza, które przez nią przechodzi, i wydmuchuje powietrze z powrotem do kuchni. System ten nie redukuje jednak wilgoci w powietrzu, więc jej poziom w kuchni może wzrosnąć. Nie należy podłączać okapu bez silnika do centralnego systemu wentylacji.
Czy potrzebne są specjalne filtry do okapu z cyrkulacją powietrza?
Tak, potrzebne są specjalne filtry zatrzymujące tłuszcz i przykre zapachy. Zwykle mają one postać kasety wypełnionej granulkami węgla pochłaniającymi zapachy kuchenne. Ważne jest również, aby wymieniać je regularnie. Dokładniejsze informacje na ten temat są zamieszczone w instrukcji obsługi. Odwiedź sklep z akcesoriami Whirlpool, aby zamówić filtr zaledwie kilkoma kliknięciami.
Na jakiej wysokości nad płytą grzewczą powinien znajdować się okap?
Dla płyt gazowych Whirlpool o mocy poniżej 7500 W minimalna doległość wynosi 65 cm, a dla płyt o mocy powyżej 7500 W – 75 cm. Płyty elektryczne powinny być oddalone od okapu o 65 cm.
Jak czyścić szklane drzwiczki piekarnika?
Używaj specjalnych środków do czyszczenia szkła oraz miękkich ściereczek lub gąbek. Nakładaj środek na gąbkę lub ściereczkę - nie spryskuj nim bezpośrednio brudnej powierzchni. Nie używaj środków żrących, wełny stalowej, szorstkich ściereczek ani papierowych ręczników, ponieważ może to spowodować uszkodzenie szkła. Jeśli chcesz użyć papierowych ręczników, sprawdź najpierw na opakowaniu, czy nadają się one do tego celu. Niektóre z nich mogą spowodować uszkodzenia czyszczonej powierzchni. Odkryj najlepsze środki do pielęgnacji piekarnika w sklepie z akcesoriami Whirlpool.
Jak kupić akcesoria na tej stronie internetowej?
Chcąc kupić któreś z szerokiej gamy naszych akcesoriów, po prostu odwiedź zakładkę Kup akcesoria. Możesz tu przeglądać nasze produkty, a gdy znajdziesz już coś odpowiedniego dla siebie, po prostu kliknij Dodaj do koszyka.
Nie musisz tworzyć nowego konta, jeśli nie chcesz. Po podaniu danych kontaktowych, wybierz preferowany sposób dostawy, wprowadź i zatwierdź dane swojej karty płatniczej i złóż zamówienie. W wiadomości e-mail otrzymasz potwierdzenie zakupu.
Czerwona lampka filtru na dozowniku świeci się. Jak powinna działać ta lampka?
Okres pracy filtra wody to sześć miesięcy. Lampka zmienia kolor z zielonego na pomarańczowy z chwilą upływu 90% tego okresu i na czerwony na końcu tego okresu. Przy wymianie filtra należy wcisnąć przycisk ‘Reset’ na ponad 3 sekundy; wtedy kontrolka zmieni kolor na zielony. Odwiedź sklep z akcesoriami Whirlpool i odkryj nasze filtry wody.
Jak usunąć nieprzyjemne zapachy z lodówki?
Umyj wnętrze lodówki łagodnym detergentem. Najlepsze efekty uzyskasz, stosując odpowiednie produkty. Odwiedź sklep z acesoriami marki Whirlpool i znajdź najlepsze produkty do pielęgnacji lodówki.
Czy muszę założyć konto, żeby kupić akcesoria na stronie Whirlpool.pl?
Nie, jeśli nie chcesz, nie musisz zakładać konta. Jeśli już masz konto, możesz zalogować się do niego przed zakupem akcesoriów Whirlpool.
Dlaczego kupując akcesoria na stronie Whirlpool.pl, muszę podać swoje dane kontaktowe?
Twoje dane kontaktowe są potrzebne do przetworzenia Twojego zamówienia. Dzięki nim będziemy mogli dostarczyć Ci akcesoria i w razie potrzeby skontaktować się z Tobą.
Jak kupować akcesoria na stronie internetowej?
Aby kupić akcesoria na stronie internetowej wystarczy odwiedzić zakładkę Kup Akcesoria, gdzie można zapoznać się z oferowanymi poduktami. Po dokonaniu wyboru produktu należy Dodać go do koszyka. Następnie wystarczy przejść do zakladki Mój koszyk, gdzie można zakończyć proces składania zamównienia.
Jakie są koszty przesyłki produktów zakupionych na Whirlpool.pl?
Dostawa zamówionych towarów na terenie Polski kosztuje 40 złotych; w przypadku zamówień za kwotę ponad 150 złotych, opłaty za dostawę nie pobiera się. Zamówienie zostanie zrealizowane w ciągu maksymalnie 14 dni, chyba że krótszy termin zostanie określony w wiadomości potwierdzającej przyjęcia zamówienia do realizacji.
Jak czyścić i konserwować powierzchnie ze stali nierdzewnej?
Używaj detergentu w płynie lub uniwersalnego środka do czyszczenia. Opłucz wodą i osusz miękką, niepylącą szmatką. W przypadku plam z twardej wody użyj octu. Najlepsze efekty uzyskasz, stosując odpowiednie produkty.
Jakich produktów należy unikać, czyszcząc powierzchnie ze stali nierdzewnej?
Nie używaj nasączonych mydłem ściernych myjek, żrących środków, kremu do czyszczenia zewnętrznych elementów kuchenki, zmywaków z waty stalowej, szorstkich ściereczek ani niektórych papierowych ręczników. Mogą one spowodować uszkodzenie powierzchni.
Produktu, który mnie interesuje, nie ma na stronie internetowej lub jest „chwilowo niedostępny”. Co mam zrobić?
Jeśli nie możesz znaleźć produktu na stronie Whirlpool.pl, zachęcamy do sprawdzenia na stronach naszych partnerów. Listę partnerów znajdziesz w zakładce Gdzie kupić. Jeżeli produkt oznaczony jest jako "Tymczasowo niedostępny" oznacza to, że aktualnie nie ma go w magazynie.
Jak mogę kupić przedmiot, którego nie ma w magazynie lub jest „chwilowo niedostępny”?
Możesz zadzwonić do działu obsługi klienta, żeby dowiedzieć się, kiedy produkt będzie w magazynie lub czy mamy inny, podobny produkt.
Czy ceny zawierają VAT?
Od razu widzisz, ile masz zapłacić: wszystkie ceny podane na naszej stronie internetowej zawierają koszt dostawy i podatku VAT.
Temperatura wewnątrz urządzenia jest za niska/za wysoka. Jakie temperatury powinny panować wewnątrz chłodziarko-zamrażarki?
Optymalne temperatury powietrza pośrodku komór powinny być następujące: Chłodziarka +3.5°C Przedział na mięso 0°C Zamrażarka *** -18°C Zamrażarka * -6°C Zamrażarka ** -12°C Zamrażarka **** -24°C (Przy użyciu przełącznika Fast Freeze, nie przy zwykłej temperaturze).
Jak usunąć nieprzyjemne zapachy z lodówki?
Umyj wnętrze lodówki łagodnym detergentem. Najlepsze efekty uzyskasz, stosując odpowiednie produkty. Odwiedź sklep z acesoriami marki Whirlpool i znajdź najlepsze produkty do pielęgnacji lodówki.
Dlaczego niektórzy producenci ubrań zalecają pranie ubrań po lewej stronie?
Odwracanie ubrań na lewą stronę nie wpływa na jakość prania, ale może pomóc przedłużyć czas użytkowania ubrań, szczególnie kolorowych. Może to także zapobiec tworzeniu się kulek puchu na wełnianych ubraniach. Odwiedź sklep z akcesoriami Whirlpool i zobacz gamę naszych detergentów i akcesoriów.
Na dnie samoodmrażającej się chłodziarki znajduje się woda. Dlaczego?
Prawdopodobnie rurka odpływu ścieku z tyłu chłodziarki jest zablokowana. Rozmrożona woda spływa do komory lodówki.
Jak dużo detergentu potrzebne jest na każdy załadunek pralki?
Ilość detergentu zależy od twardości wody i stopnia zabrudzenia ubrań. Jeśli woda jest miękka, nie trzeba używać tak dużo detergentu, jak w przypadku twardej. Jednak im brudniejsze są ubrania, tym więcej detergentu należy dozować do prania. Dokładniejsze instrukcje są zawsze podane na opakowaniu detergentu. Jeśli po praniu na ubraniach widać mydliny, to prawdopodobnie użyto za dużo detergentu. Odkryj najlepszy detergent w sklepipe z akcesoriami Whirlpool.
Jakich środków czyszczących należy unikać przy czyszczeniu chłodziarki?
Nie używaj żrących ani silnie działających środków czyszczących, takich jak spraye do okien, proszki do szorowania, łatwopalne płyny, woski czyszczące, stężone detergenty, wybielacze czy środki zawierające pochodne ropy naftowej, szczególnie przy czyszczeniu plastikowych części wewnętrznych, wykładziny drzwi czy uszczelek. Nie używaj ręczników papierowych, ściernych myjek ani innych szorstkich narzędzi do czyszczenia. Może to spowodować zarysowania lub uszkodzenie powierzchni.
Jak należy konserwować Pret a Porter?
Pret a Porter nie wymaga czyszczenia ani żadnego rodzaju filtrów.
Czy muszę założyć konto, żeby móc robić zakupy na stronie Whirlpool.pl?
Nie, jeśli nie chcesz, nie musisz zakładać konta. Jeśli już masz konto, możesz zalogować się do niego przed zakupem urządzenia Whirlpool.
Czy można umieszczać suszarkę na pralce?
Pralka powinna stać pod spodem, ponieważ jest cięższa. W większości przypadków sprzęty tej samej marki można bez przeszkód ustawić jeden na drugim, ale wymagają użycia specjalnego łącznika, który łączy suszarkę z pralką tak, aby suszarka nie spadła z pralki podczas pracy. Jeśli używasz urządzeń różnych marek, poproś o poradę sprzedawcę.
Jakie naczynia można wkładać do kuchenki mikrofalowej?
W przypadku folii aluminiowej, metalu, folii spożywczej, torebek, pokrywek, naczyń, pojemników, ceramiki, wyrobów glinianych, porcelany, ręczników papierowych impregnowanych melaminą, naczyń papierowych i serwetek należy zastosować się do zaleceń producenta. Dopuszczalne jest używanie papieru woskowanego, szkła i szkła ceramicznego.
Dlaczego nie należy wkładać metalowych przedmiotów do kuchenki mikrofalowej?
Metal odbija promieniowanie mikrofalowe. Jeśli zbyt dużo promieniowania zostanie skierowane w jeden punkt, pojawią się iskry, które mogą spowodować uszkodzenie kuchenki.
Płyty grzewcze są poplamione i odbarwione. Jak można je wyczyścić?
Najlepiej czyścić je za pomocą środka do czyszczenia chromu (np. Solvol Autosol). Należy uważać, aby nie zablokować otworów i rowków palników.
Chromowane obrzeże wokół płyty odbarwiło się. Czy to normalne?
Obrzeże wykonane jest ze stali nierdzewnej, aby zapobiec jego rdzewieniu. Zmiany koloru spowodowane wysokimi temperaturami są normalnym zjawiskiem.
Jakich produktów należy unikać, czyszcząc powierzchnie ze stali nierdzewnej?
Nie używaj nasączonych mydłem ściernych myjek, żrących środków, kremu do czyszczenia zewnętrznych elementów kuchenki, zmywaków z waty stalowej, szorstkich ściereczek ani niektórych papierowych ręczników. Mogą one spowodować uszkodzenie powierzchni.
Jak czyścić i konserwować powierzchnie ze stali nierdzewnej?
Używaj detergentu w płynie lub uniwersalnego środka do czyszczenia. Opłucz wodą i osusz miękką, niepylącą szmatką. W przypadku plam z twardej wody użyj octu. Najlepsze efekty uzyskasz, stosując odpowiednie produkty.